« Studeni 2017 »

IZBORI ZA DJEČJE GRADSKO VIJEĆE GRADA BJELOVARA
Autor: Goran Čanić, 9. 10. 2017.

Neka odrasli čuju i tvoj glas - postani članom Dječjeg gradskog vijeća grada Bjelovara i učini naš grad boljim za djecu!laughheartyes

Izbori  su 9. studenoga 2017. g._

_______________________________________________

IZBORI SU PROVEDENI ZA 4.,5. I 6. RAZRED

4. RAZRED: Lara Oremuš - 30 glasova, Karmen Ćošić - 27 glasova, Ana Perković - 16 glasova, Ivan Rukavina - 13 glasova

5. RAZRED: Micahelle Riter - 36 glasova, Marko Čavlović - 23 glasova, Petar Njegovac - 18 glasova, Magdalena Roland - 1 glas

6. RAZRED: David Gažić - 40 glasova, Ivan Zrilić - 34 glasova, Jakov Kovačević - 12 glasova

__________________________________________________________

Čestitamo novim članovima Dječjeg gradskog vijeća mladih. laughheartyes

ŠTO JE DJEČJE GRADSKO VIJEĆE?

Vijećnici[1] Gradskog vijeća Bjelovar raspravljaju i odlučuju o svim pitanjima koja su važna za djecu i mlade grada Bjelovara, te daju prijedloge kako bi grad učinili boljim i ljepšim za mlade sugrađane.

Dječje gradsko vijeće je slično „odraslom“.

Vijećnici Dječjeg gradskog vijeća raspravljaju o pitanjima koja su u interesu djece, kao što su: uređenje zelenih površina i prostora za igru i boravak djece, izvannastavnim aktivnostima, sport i zabava za djecu te svim ostalim pitanjima koja smatraju važnim za život djece u našem gradu. Vijećnici aktivno sudjeluju u društvenom životu svoga grada.

Vijećnici trebaju prikupljati prijedloge i mišljenja svojih prijatelja i kolega iz razreda i škole te ih predložiti na Vijeću ako se tiču života djece u gradu. Također trebaju izvještavati svoju školu i učenike o aktivnostima Dječjeg vijeća.

Vijećnici su dužni sudjelovati na sjednicama i aktivnostima Dječjeg gradskog vijeća, u protivnom ga s dužnosti mogu razriješiti njihovi kolege vijećnici ako tako odluči većina. U tom slučaju na njegovo mjesto dolazi drugi kandidat (koji je na izborima po broju glasova bio sljedeći).

Kao vijećnik imaš priliku upoznati, družiti se, razmijeniti iskustva s vijećnicima drugih gradova u Republici Hrvatskoj.

Vijećnici će se sastajati najmanje jednom u tri mjeseca. Vijećnici će imati i dva odrasla voditelja koji će im u svemu pomagati.

Također će ih na sjednicama moći posjećivati prijatelji iz tvoga razreda i škole sa svojim razrednicima.