« Listopad 2018 »

Zdravstveni djelatnici – gosti 2.c razreda
Autor: Goran Čanić, 13. 4. 2017.

S ciljem obogaćivanja nastave Prirode i društva  2. c razred ugostio je zdravstvene djelatnike, Bernardu i Maria Gazića. Njih dvoje su roditelji učenika Nike Gazića i oboje rade u Općoj bolnici Bjelovar kao medicinska sestra i medicinski tehničar.angelheartyes

Učenicima su govorili o svom školovanju, o zahtjevnom i odgovornom poslu koji svakodnevno obavljaju u bolnici i u koji ulažu puno truda i ljubavi.

Učenici su sa zanimanjem slušali iz prve ruke o bolničkim odjelima i poslovima koje njih dvoje svakodnevno obavljaju na svom radnom mjestu. Nakon predavanja i razgovora s učenicima, gosti su prionuli praktičnom radu – učenicima su pokazali kako treba sa stetoskopom slušati otkucaje srca, kako se stavlja zavoj na ruku, kako možemo pomoći prijatelju koji je progutao bombon.

Posebno veselje kod učenika su izazvali pokloni koje su gosti donijeli – rukavice, maske, kape i odijela koje su odmah učenici obukli na sebe.

Učenici su zaključili kako je to bio vrlo zanimljiv i poučan sat kojeg će dugo pamtiti. Zahvalili smo roditeljima na posjetu i zanimljivom satu koji su pripremili za nas.

Suzana Turković