« Prosinac 2018 »

Tulum s(l)ova u školskoj knjižnici
Autor: Goran Čanić, 11. 11. 2015.

U našoj školskoj knjižnici 6.11.2015. četvrtu godinu zaredom održao se Tulu s(l)ova – projekt poticanja čitanja iz užitka. U njemu je sudjelovalo 19 učenika 7. i 8. razreda, a cjelokupnu aktivnost organizirali su i vodili članovi školskog tima: knjižničarka Margareta Popčević, psihologinja Mirjana Skukan i nastavnica hrvatskog jezika Sanja Beneš.

Učenici su došli u knjižnicu u 18.30 h, dočekale su ih strunjače prekrivene dekama te upaljene svijeće i lučice. Na početku smo igrali igru upoznavanja koja je pomogla ostvarivanju opuštene atmosfere. Zatim je slijedio najvažniji dio – ceremonijalno čitanje iz užitka. Svaki je učenik pročitao ulomak svoje omiljene knjige uz svjetlost svijeća i džepnih svjetiljki. Čitala su se tako djela: Smogovci, Gregov dnevnik, Igre gladi, Harry Potter, Labirint – nemogući bijeg itd. Uslijedila je društvena igra Tabu koju je vodila psihologinja. Budući da je bilo podjednako momaka i djevojaka, igrali su jedni protiv drugih. U vrlo napetoj i izjednačenoj borbi, ipak su pobijedili momci. Zatim su se okrijepili kiflicama i sokovima. Uslijedilo je povezivanje preko skypea s Osnovnom školom Sračinec. Ispričali su nam zanimljivosti o svojoj školi i što su radili na svom tulumu s(l)ova, a naši učenici nešto o našoj školi i našem projektu. Nakon toga gledali smo film Ako ostanem. Film donosi inspirativnu priču o životu, ljubavi, glazbi te nadi koja nas ne smije napustiti. Učenici su se okrijepili sokovima i grickalicama. Sretni i zadovoljni smo se razišli u 23 h, do daljnjih aktivnosti.

Margareta Popčević, knjižničarka