« Studeni 2017 »

Kako dodati dodatnu i dopunsku nastavu?

odabiru dodavanje predmeta:

U prozoru za dodavanje predmeta potrebno je odabrati predmet iz kojeg se održava dodatna ili dopunska nastava.

Kao status predmeta odabrati (dodatna nastava) ili (dopunska nastava) a pri dnu prozora 'Dodaj svim učenicima' odabrati NE

Na ovaj je način potrebno dodati sve predmete iz kojih se održava dodatna ili dopunska nastava u razrednom odjelu.

Nakon toga u administraciji učenika:

odabrati jednog po jednog učenika s popisa koji ide na dodatnu ili dopunsku nastavu, pa u padajućem izborniku:

U prozoru koji se otvori odabrati predmet (izborna, dodatna, dopunska) koji učenik pohađa:
Na sljedećeg učenika se prelazi strelicama u gornjem lijevom dijelu ekrana (uz ime učenika).

Evidencija dodatne i dopunske nastave:

Predmete dodatne i dopunske nastave mozete unijeti u razred i pridruziti ucenicima. Predmet se kao takav, niti eventualne ocjene, ne prenosi u eMaticu na popis predmeta, vec samo na popis dodatne odnosno dopunske nastave u kartici "Predmeti i ispiti", sto se ne ispisuje na svjedodzbi.

Dakle, mogucnost unosa ocjena postoji ako je zelite koristiti, ali te ocjene ne ulaze u prosjek u e-Dnevniku niti se prenose u eMaticu.
Ucenike koji samo privremeno pohadjaju dopunsku ili dodatnu nastavu uskoro cete moci staviti u status pasivno unutar te dopunske ili dodatne nastave jednom kada je prestanu pohadjati.
Izostanke također mozete upisivati no oni se ne pribrajaju ukupnim izostancima ucenika i nece se pojavljivati u izvjestajima.

Pojašnjenje i odgovor je dala Služba za korisnike CARNeta.

Izvor: http://os-gjdezelica-ivanicgrad.skole.hr/e-dnevnik#izborna