eTwinning projekt VOLIM REPUBLIKU HRVATSKU

Sve o projektu pročitajte i pogledajte na poveznici:

Volim Republiku Hrvatsku

eTwinning projekt IGRA, UČENJE I ČITANJE UZ TERAPIJSKOG PSA

Sve o projektu pročitajte i pogledajte na poveznici:

Učenje i čitanje uz terapijskog psa

eTwinning projekt SVIJET POD MIKROSKOPOM.

Sve o projektu i našim aktivnostima skupine Ekomravci pogledajte na sljedećim poveznicama:

Svijet pod mikroskopom

Ekomravci

PROJEKT "ČITAMO ODRŽIVO"

Pogledajte što smo sve radili u našem projektu:

Projekt Čitamo održivo

Nastavljamo s natječajem i 2021. godine te Vas pozivamo na sudjelovanje.
Svi podatci su u prilogu.
Veselimo se Vašem sudjelovanju na natječaju.

Advent uz Beatlese!

Svaki dan uživajte u novoj pjesmi Beatlesa!

(klik na sliku)

« Kolovoz 2022 »

Projekt Drvokod.eu

e-Lektire

Na inicijativu i uz potporu Ministarstva obrazovanja i znanosti, a u realizaciji "Bulaja naklade" i Hrvatske akademske i istraživačke mreže CARNet, na stranicama e-lektire.skole.hr objavljuju se cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca s popisa obvezne školske lektire i šire.

Knjige su besplatno dostupne učenicima i studentima, te njihovim nastavnicima i profesorima.

Digitalizirana zagrebačka baština

Digitalizirana zagrebačka baština okuplja na mrežnom mjestu Knjižnica grada Zagreba digitalne reprodukcije vrijedne i rijetke građe pohranjene u zbirkama i odjelima Gradske knjižnice.

Digitalizirana baština

Nacionalna i sveučilišna knjižnica predstavlja odabrane naslove hrvatskih slikovnica i knjiga za djecu koje su digitalizirane u okviru projekta Međunarodne dječje digitalne knjižnice
(International Children`s Digital Library - ICDL).

NSK sudjeluje u projektu od 2002. godine kao nacionalni koordinator projekta, a u svrhu popularizacije hrvatske dječje knjige, jezika i
kulture u svijetu.

ZBIRKA KNJIŽEVNIH DJELA NA HRVATSKOME JEZIKU

Zbirka se izrađuje s ciljem poboljšanja pristupa ispitnoj literaturi i informacijama.

Nove tehnologije otvaraju mogućnosti brzog i jednostavnog pristupa informaciji.

Ideju o izradi ove zbirke potakla je prof. dr. Jadranka Lasić-Lazić s Odsjeka za informacijske znanosti Filozofskog fakulteta u Zagrebu (jlazic@ffzg.hr), a u projektu su do sada sudjelovali studenti Odsjeka za informacijske znanosti.

Projekt se odvija i u suradnji s Hrvatskim savezom slijepih (vidi IPSIS).

International Children's Digital Library

The International Children's Digital Library (ICDL) is a research project funded primarily by the National Science Foundation (NSF), the Institute for Museum and Library Services (IMLS), and Microsoft Research to create a digital library of outstanding children's books from all over the world.

The ICDL was created by an interdisciplinary research team at the University of Maryland in cooperation with the Internet Archive.