« Studeni 2017 »

Upis pisanih zadaća

Nakon što su učenici imali pisanu provjeru znanja potrebno je u izborniku Pregled rada upisati podatke o provedenim pisanim zadaćama.

Odabrati:

Klikom na "Unos" otvara se prozor u koji se upisuju podaci o pisanoj provjeri znanja.

U bilješku se obično upisuje naziv, a dobra je praksa upisati i postotak riješenosti testa i distribuciju ocjena u razredu.

Datum izrade je datum kada su učenici test pisali.

Datum ispravka je datum kada je ocjena unešena u e-Dnevnik.

Nakon unosa podataka klikom na naziv predmeta dobije se popis svih do sada pisanih zadaća s podacima o datumu pisanja i ispravka, te postotku prolaznih ocjena.

Klikom na olovčicu pored svakog pojedinog testa    otvara se izbornik u kojem je moguće odabrati uređivanje podataka o testu, brisanje teste i postavljanje datoteke.

Potrebno je kliknuti na "Postavi datoteku" pa na računalu odabrati datoteku testa (najčešće .pdf ili .doc) i postaviti je u e-Dnevnik.

Nakon postavljanja datoteke u popisu testova će se u posljednjem stupcu pojaviti popis datoteka:

Ovako postavljene pisane zadaće u e-Dnevnik su dostupne razrednicima koji ih mogu pokazati roditeljima na informacijama za roditelje i na taj način im pružiti uvid u sadržaj pisanih testova znanja koja su učenici pisali (u skladu s Pravilnikom o načinima, postupcima i elementima vrednovanja učenika u osnovnoj i srednjoj školi).

Dobra je praksa prilikom grupnog unosa ocjena pisane provjere znanja svim učenicima uz naziv pisane provjere upisati i postotak riješenosti provjere razreda. A onda svakom učeniku u bilješke dopisati njegov postotak  riješenosti provjere. Na ovaj način učenici svoj rezultat lako mogu usporediti s ostalima u razredu.

Izvor: http://os-gjdezelica-ivanicgrad.skole.hr/e-dnevnik#izborna