« Travanj 2024 »

Međuškolski književni kviz
Autor: Goran Čanić, 15. 4. 2015.

Međuškolski književni kviz ove se godine održao peti put zaredom. Namijenjen je učenicima petih razreda naše županije. Idejne začetnice kviza su knjižničarka Dejana Kurtović iz IV. OŠ Bjelovar i knjižničarka III. OŠ Bjelovar Margareta Popčević. Njime je obilježen Međunarodni dan dječje knjige (2.4.) Održao se u Visokoj tehničkoj školi u Bjelovaru 10. travnja 2015. Učenici su trebali pročitati roman Henryja Winterfelda Timpetill grad bez roditelja. Svaka prijavljena škola organizirala je školsko natjecanje, a na međuškolski kviz je došlo po troje učenika iz svake škole. Ove je godine sudjelovalo 11 škola iz naše županije. Školsko natjecanje u našoj se školi održalo 20.3.2015. i na njemu je sudjelovalo 7 učenika.

Povjerenstvo za sastavljanje pitanja i provedbu natjecanja činile su knjižničarke Vjeruška Štivić, Katarina Belančić Jurić i Suzana Pušić. Našu su školu predstavljali Valent Vresk, Vedran Vuglić i Antonia Hodalić budući da su bili najbolji na školskom natjecanju. Zauzeli su izvrsno 5. mjesto. Svi učenici su posjetili Bjelovarsko kazalište i pogledali predstavu Vitez željeznog srca u izvedbi skupine Tini Bjelokaz 1 Bjelovarskog kazališta. Posjetili su i Dječji odjel Narodne knjižnice i upoznali se s njenim radom. Sponzor kviza su nakladničke kuća Alfa i Profil koje su osigurale glavne i utješne nagrade. Također tu je i slastičarna Zagorje koja je donirala kiflice i tortu kojom smo proslavili petu godinu održavanja kviza. Hrvatska udruga školskih knjižničara i ove je godine poduprla organizaciju. Prvo mjesto zauzela je ekipa iz OŠ Berek. Učenici su bili oduševljeni cjelokupnom organizacijom, a stečene vještine čitanja s razumijevanjem  nastavit će razvijati i vjerojatno se dogodine uključiti u neki drugi kviz.

Margareta Popčević