« Srpanj 2018 »

SVEČANA BOŽIĆNA PRIREDBA
Autor: Goran Čanić, 23. 12. 2016.

21. prosinca 2016. godine u Domu za starije osobe „Vita Nova“ održana je svečana božićna priredba u sklopu projekta ''Treća za treću dob''.

Prije početka priredbe, pripreme su bile u punom zamahu - zbor se upjevavao i po posljednji put izveo svoju točku prije izlaska na pozornicu, lutkari i učenici dramske skupine ponavljali su svoje tekstove, a  učiteljice im davale posljednje savjete.

U dvanaest sati voditeljica je pozdravila publiku i najavila zbor s pjesmom ''Tiha noć''. Zboraši su oduševili publiku izvedenom pjesmom što se moglo zaključiti po pljesku na kraju. Nakon zbora poslušali smo recitaciju ''Blagdanski pozdravi u Hrvata“ o Badnjaku i Božiću.

Tko kaže da Sveti Nikola ne postoji? U istoimenoj predstavi dramske skupine četvrtih razreda doznali smo da postoji velika mogućnost da Sveti Nikola zaista postoji, jer mi na prozoru ostavimo prazne čizmice, a ujutro nas dočekaju pokloni u njima.

Opet smo s osmijehom dočekali zbor s pjesmom ''Božićna želja'', a nakon njih lutkari su izveli igrokaz ''Svaka zvijezda nekog ima'' na kraju kojega su svi zajedno zapjevali.

Sljedeću točku izveli su nam učenici liturgijsko-pastoralne grupe pod nazivom ''Betlehemski pastiri''. Plesom su nas odlično zabavile učenice koje se u slobodno vrijeme bave ritmikom, a plesale su na pjesmu One Dance.

Dramska skupina izvela je predstavu pod nazivom ''Francuz''. Predstava govori o problematičnoj djevojčici koja se zaljubljuje u novog učenika u razredu, Francuza, kojeg isprva nije mogla podnijeti. Predstava završi tako da se oni drže za ruke i odu na sladoled. Na odlasku su bili popraćeni glasnim pljeskom publike koja je bila oborena s nogu, kao i neki od glumaca.

Još jednom na scenu dolaze učenici liturgijsko-pastoralne grupe koji izvode ''Božićnu noć''. Dramska skupina GEA prikazala nam je kako izgleda ''Šuma zimi'', a zbor je to nadopunio  prikladnom pjesmom ''Let it snow''  čime su završili priredbu.

Zahvaljujemo svim glumcima, lutkarima, plesačicama, pjevačima i pjevačicama te njihovim voditeljicama Sanji Beneš, Slavici Dvoraček,, Miri Ankici Klarić, Katarini Matković, Ankici Tanić-Đureković i Suzani Turković. Prekrasne scene ne bi bilo bez nastavnika Darka Lukića, a tehničke podrške bez nastavnika Antuna Petrlića.

U ove predbožićne dane ponovno smo se družili i proveli ugodne trenutke s korisnicima i djelatnicima Doma za starije i nemoćne osobe Vita Nova.

Ema Topalović,8.c,  novinarska skupina