« Listopad 2018 »

Likovni natječaj Alfin bookmarker
Autor: Goran Čanić, 13. 11. 2017.

Kreativni likovni natječaj pod nazivom Alfabookmarker raspisala je Alfa d.d. iz Zagreba s ciljem objedinjenja dvije važne teme – likovnog umijeća i knjige. Sljedeći cilj bio je razvijanje kreativnosti kod učenika.

Učenici 3. c razreda naše škole bili su izuzetno motivirani ovim natječajem te su nacrtali puno zanimljivih, maštovitih i originalnih bookmarkera koje smo poslali na natječaj.angelyeslaugh

Stručni žiri je između velikog broja pristiglih radova izabrao dvanaest pobjedničkih bookmarkera, a među njima se nalazi čak pet bookmarkera koje su izradili učenici 3. c razreda uz pomoć mentorice Suzane Turković.

Vrijednim nagradama i tiskanjem bookmarkera u čak sto primjeraka nagrađeni su sljedeći učenici: Ena Černi, Lovro Buhin, Lucija Šimunović, Marta Galunić i Petar Komljenović.

Stručni žiri odabrao je još sedam bookmarkera koji su ih oduševili svojim karakteristikama te su ih nagradili pod specijalnim kategorijama. Među njima nalazi se i bookmarker kojeg je izradio Neo Dolenski, a nagradu je dobio za najbolji bookmarker s uporabom neonskih boja.

Svečanost dodjele nagrada uz izložbu bookmarkera  Alfa je organizirala u nedjelju, 12. studenoga 2017. godine na Interliberu gdje su učenici u pratnji roditelja uživali u ugodnom ambijentu i vrijednim nagradama.

Suzana Turković