« Svibanj 2024 »

1.b OBOJIO SVIJET ŠARENIM BOJAMA TOLERANCIJE
Autor: Goran Čanić, 27. 11. 2014.

1.b razred izradio je razredni plakat na temu zajedništva, suradnje i prijateljstva u razredu, te osvojio nagradu na natječaju Oboji svijet šarenim bojama tolerancije.“

Forum za slobodu odgoja već petu godinu zaredom obilježio je Međunarodni dan tolerancije. Jedan od njihovih projekata je natječaj „Oboji svijet“ koji se provodi uz podršku Grada Zagreba, Europske unije, Ureda za udruge Vlade RH te uz partnerstvo Knjižnica grada Zagreba.

Učenici i učenice osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske su slikali, crtali, fotografirali, snimali filmove, izrađivali plakate ili stripove te pisali o prijateljstvu, mirnom rješavanju sukoba i toleranciji prema drugima i drugačijima.

„Kreativnost i inovativnost djece i mladih važno je promicati već u vrtiću i školi, a ovakvi projekti razvijaju i njihove socijalne vještine te aktivnu uključenost u izgradnji boljeg društva.“ ( Ana Karlović, voditeljica programa Medijacija)

Na natječaj je pristiglo 533 kreativna rada, koje je izradilo preko 1 500 djece iz 18 županija. Priredba „Oboji svijet“ održana je 14. studenoga 2014. godine u Zagrebu u kinu Europa na kojoj su proglašeni najbolji te uručene vrijedne nagrade.

Učenici razredne nastave naše škole sudjelovali su u ovom natječaju pod mentorstvom učiteljica Nataše Brekalo (1.c), Nives Miljuš (1.b) i Suzane Turković (4.c). Svojim  slikama i plakatima  progovorili su o temama kao što su tolerancija, sukob, (ne)nasilje, (ne)prihvaćanje, (ne)prijatelji, različitost,…

Čestitamo svima koji su razmišljali i slikali o prijateljstvu, nenasilju i poštivanju drugih i drugačijih!